آیا میان تندر ایران خودرو و پارس خودرو تفاوتی وجود دارد ؟

گروه خودرو :
هردو کمپانی پارس خودرو و همچنین ایران خودرو زیر نظر شرکت رنو اتوموبیل های تندر ۹۰ را می سازند اما طبق بررسی هایی که سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد به انجام رسانده بود تفاوت هایی را بین این دو خودرو مشاهده نموده و گزارش کرده بود .
سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد خودروها بررسی های خود را بر مبنای ۹ معیار انجام میدهد که در این بررسی ها هرچقدر که مقدار نمرات منفی به دست آمده توسط خودروها کمتر باشد کیفیت خودروها بالاتر می باشد .
طبق جدیدترین آمار اعلام شده، میزان نمرات منفی که تندرهای تولیدی در معیارهای ۹گانه کسب کرده اند، در بیشتر معیارها با یکدیگر متفاوت است که در ذیل به آن می پردازیم.
در «سیستم فنربندی و تعلیق»، تندر ایران خودرو ۴/۱ نمره منفی دارد، اما همتای پارس خودرویی آن، در این معیار نمره منفی کسب نکرده است. در بخش «بدنه»، در حالی تندر پارس‌خودرو ۳/۷ نمره منفی کسب کرده، که ایران خودرویی‌ها تندری با نمره منفی ۱/۱۴ در بخش «بدنه»، به تولید رسانده‌اند.
این موضوع در شرایطی است که در بخش «رنگ»، تندر ایران‌خودرو چهار نمره منفی بیش از همتای پارس خودرویی خود به‌دست آورده است. همچنین در سه بخش «تجهیزات الکتریکی»، «تزئینات داخلی و خارجی» و «سیستم موتور و انتقال قدرت»، ایران خودرویی‌ها تندر باکیفیت تری را نسبت به رقیب خود تولید کرده‌اند، چراکه تندر این شرکت نمره منفی کمتری در این سه معیار ه‌دست آورده است.
احتمال «نفوذ آب» یکی دیگر از مواردی است که ایران خودرو در آن نمره منفی کسب کرده است، این در حالی است که طبق جدیدترین آمار کیفی، آب در تندر پارس خودرو نفوذ نمی کند. همچنین پارس خودرویی‌ها تندر با «صداهای غیرعادی» تولید می کنند، اما تندر ایران خودرو در معیار «صداهای غیرعادی»، نمره منفی ندارد. «ترمز»، تنها معیاری است که هر دو تندر، هیچ نمره منفی در آن کسب نکرده اند.
این تفاوت‌ها در شرایطی است که تندر پارس خودرو در مجموع با اختلافی بسیار اندک (چهار دهم نمره منفی)، در رده کیفی بالاتری در مقایسه با تندر ایران خودرو قرار دارد.
پارس خودرویی‌ها همچنین در پنج ماه امسال، حدود دو برابر ایران خودرو، تندر تولید کرده اند.
هم‌اکنون در بازار، تندر پارس خودرو با حدود ۳۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت نسبت به تندر ایران خودرو به فروش می‌رسد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید