ارزش یاب محصولات رنو در ایران : پارس خودرو | PARS KHODRO

برای بررسی و ارزیابی خودروهای شرکت «رنو» در کشور ایران کمپانی «پارس خودرو» با مجوز خود شرکت «رنو» بار دیگر برگزیده گردید .

بیاناتی از جناب معاون کیفی شرکت خودروسازی «پارس خودرو» در خصوص گزینش «پارس خودرو» به عنوان ارزش یاب محصولات «رنو» در ایران :

شرکت اتومبیل سازی «رنو» کمپانی «پارس خودرو» را برای دومین سال متوالی به عنوان ارزش یاب خودروهای نهایی خود در ایران انتخاب کرد . و به دنبال آن محصولات شرکت «رنو» نیز برای دومین سال متوالی در کشور ما در محدوده سبز «رنو» قرار گرفت .

بنا بر گزارش ارائه شده توسط سایپا نیوز : ضمن آن که این خبر مذکور را جناب بهنام خلج بیان نمود . وی اظهار داشت :

در نهمین ممیزی شرکت «رنو»{Mass Production Audit}  موسوم به آدیت تولید انبوه که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ توسط تیم ممیزی «رنو» انجام شد، شرکت «پارس خودرو» از گروه خودروسازی «سایپا» توانست برای دومین سال پیاپی این مجوز را از «رنو» دریافت کند

وی با بیان این مطلب که نتایج تیم ممیزی نشان دهنده این مطلب است که نتایج کیفی در پارس خودرو کاملا شفاف و واقعی است افزود: در این شرکت تمام شاخص های کیفی رنو به صورت کامل رعایت می شود و نتایج بازرسی های کیفی شرکت رنو با اعطا مجوز ارزشیابی این مهم را اثبات می کند.
خلج خاطر نشان کرد:  نتایجی که ما در حوزه کیفیت بدست آورده ایم توسط تیم ممیزی رنو هم تایید شده و در بهترین معیار این شرکت، یعنی شاخص سبز قرار گرفت که نشان از انطباق و همپوشانی نتایج کیفی پارس خودرو با نتایج رنو دارد.

گفتنی است پیش از این شرکت پارس خودرو موفق به کسب نشان سبز به جهت تولید دو محصول تندر۹۰ و ساندرو از شرکت رنو شده است .

پارس خودرو، شرکت خودروسازی ایرانی است، که هم‌اکنون در زمینه فروش و مونتاژ چند مدل محدود از شرکت‌های خودروسازی نیسان، رنو وبرلیانس آتو چین فعالیت می‌کند.

شرکت پارس خودرو در سال ۱۳۳۵ به عنوان یک شرکت تولیدی و بازرگانی در زمینه اتومبیل‌های جیپ فعالیت خود را آغاز و از آن دوران تاکنون اقدام به تولید و مونتاژ انواع خودروهای سواری و دو دیفرانسیل در ایران نموده است.

شرکت سایپا با در اختیار داشتن ۸۵٪ درصد از سهام پارس خودرو، بزرگترین سهام‌دار آن به‌شمار می‌آید. بخشی از سهام پارس خودرو نیز در بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود.

تاریخچه :

شرکت پارس خودرو در سال ۱۳۳۵، به شماره ثبت ۵۲۷۲ و با نام شرکت «جیپ» تأسیس شد و با واردات و فروش اتومبیل‌های جیپ ویلیز و قطعات یدکی آن فعالیت خود را شروع کرد.

شرکت در سال ۱۳۳۸ پس از احداث کارخانه در جاده مخصوص کرج (محل کنونی شرکت)، مونتاژ انواع اتومبیل‌های جیپ را در ایران آغاز نمود. در سال ۱۳۴۵ به دنبال احداث سالن‌های پرس و ساخت قطعات و توسعه عملیات، تولید اتومبیل‌های آریا و شاهین (رامبلر) به محصولات قبلی اضافه گردید.

در تاریخ ۱۳۵۲/۰۲/۰۴ شرکت «موتور جک (سهامی خاص)» به شماره ثبت ۱۶۸۳۲ تأسیس و کلیه دارایی‌ها و تعهدات شرکت جیپ به این شرکت منتقل شد. نام شرکت در تاریخ ۱۳۵۲/۰۲/۰۸ بر طبق مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده به «شرکت جنرال موتورز ایران (سهامی خاص)»، در سال ۱۳۵۹ به «خودروسازی ایران» و سپس در همان سال به «پارس خودرو» تغییر یافت.

شرکت پارس خودرو بر اساس صورتجلسه مجمع فوق‌العاده مورخ ۱۳۷۱/۰۱/۲۶ و به استناد ماده ۲۷۸ قانون اصلاح، قسمتی از قانون تجارت، از «سهامی خاص» به «سهامی عام» تبدیل گردید و اساسنامه جدید شرکت مشتمل بر ۸۰ ماده و ۱۵ تبصره مورد تصویب قرار گرفت.

در اواخر سال ۱۳۷۸ و در پی عرضه سهام شرکت در بازار بورس، شرکت سایپا ۵۱ درصد از سهام شرکت را خریداری نمود و با این اتفاق این شرکت از شمول شرکت‌های دولتی خارج گردید. در سال ۸۲، ۳۴درصد دیگر از سهام شرکت توسط شرکت سایپا خریداری شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید