بررسی نمای داخلی برلیانس H330

در داخل خودروی «برلیانس H330» که توسط شرکت «پارس خودرو» مونتاژ می گردد ما با هیچ گونه هیجانی مواجه نمی شویم و همین موضوع هم سبب می شود که درون خودرو خسته کننده باشد .

به طور کلی باید گفت که داشبورد خودروی «برلیانس H330» از سادگی زیاد رنج می برد .

از پارچه و پلاستیک فشرده به رنگ کرم در داخل این خودرو استفاده شده است و با ناحیه مشکی بالای داشبورد هماهنگی دارد و ترکیب این دو باهم بد به نظر نمیرسد .

متاسفانه در خصوص کیفیت متریال به کاررفته در درون کابین این خودرو باید بگوییم که نسبتا ضعیف می باشد .

صفحه کیلومتر سه‌بعدی خودرو که شکلی دایره‌ای دارند ما را یاد «مزدا۳» و «هیوندای توسان» می‌اندازد.

البته با کمی اختلاف در وضعیت قرارگیری شاخص‌های خودرو. نور پس زمینه ادوات و صفحه کیلومتر به رنگ زرد است و همچنین با روشن کردن خودرو  نور صفحه کیلومتر روشن می‌شود.
در طراحی کنسول‌ها و داشبورد از شلوغ‌کاری خبری نیست و جنس به‌کار رفته چنگی به دل نمی‌زند. تعبیه یک جا عینکی در بالای درب راننده و جای بطری در قسمت پایین درها از جزییات نمای داخلی به شمار می‌رود.

اینکه به طراحی کابین H330 نمره قبولی را بدهیم یا از آن ایراد بگیریم باید به فاکتورهایی از جمله قیمت خودرو و رقیبان چینی و همچنین سلیقه مشتریان  توجه کرد که خود نیز یک امر سلیقه‌ای محسوب می‌شود

صفحه کیلومتر سه بعدی خودرو که شکلی دایره‌ای دارد همین قسمت در مزدا۳ را تداعی می‌کند

پس از باز شدن درها پشت فرمان نشسته و با تنظیم صندلی‌های دستی کمی در گودی فرو می‌رویم. بعد از آشنایی با کلیه ادوات و کلیدها اقدام به استارت پیشرانه می‌کنیم. در مورد استارت پیشرانه بد نیست بدانید که در نوع خود جدید و جالب است یک اهرم کوچک را باید چرخاند تا موتور استارت بخورد و اگر این اهرم را از جای در آورید می‌توانید از کلید خودرو برای استارت استفاده نمایید.

نمونه مورد آزمایش از گیربکس اتوماتیک، سیستم ورود بدون کلید، سانروف و برخی از تجهیزات ایمنی و راحتی سود می‌برد. بعد از استارت پیشرانه ۱٫۵ لیتری روشن می‌شود. دکمه Lever یا رها کننده گیربکس که همانند خودروهای سنگین، بزرگ است را فشار داده و دنده را از وضعیت پارک در حالت D قرار می‌دهیم.

خودرو بصورت آرام اقدام به حرکت می‌کند، رفته رفته پا را بر روی پدال گاز فشار داده تا جایی که زوزه خاصی بین دور موتور ۲ تا ۳ هزار از موتور به گوش می‌رسد که سوال برانگیز است. بعد از آن در دور موتور بالاتر صدای موتور به خوبی قابل حس است.

گیربکس وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد. در هنگام رانندگی پرگاز دورموتور تا محدوده ۵۵۰۰ بالا رفته و دنده‌ها یکی پس از دیگری تعویض می‌شوند اما در رانندگی هیجانی یک ضعف کوچک بین هماهنگی پیشرانه و گیربکس حس می‌شود که قابل اغماض است.

قدرت و کشش موتور در دنده‌های ۱ و ۲ قابل قبول است، اما در دنده ۳ و ۴ با کمبود گشتاور مواجه هستیم که قطعا  در مسیرهای برون شهری و کوهستانی آزار دهنده خواهد بود. با توجه به سیستم تعلیق مک فرسون در جلو و فنر پیچشی در عقب، همانند دیگر هم وطنان چینی رانندگی کمی خشک بنظر می‌رسد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید