دیدن کردن قطعه سازان ترکیه از شرکت پارس خودرو

بنا بر گزارش ارایه شده توسط سایپانیوز :

تعدادی از قطعه سازان کشور ترکیه و همچنین معاون اتحادیه قطعه سازان بورسیا ترکیه به ایران سفرکرده و از خط های تولید شرکت پارس خودرو دیدن کردند .

ترکیه ای ها با هدف ایجاد نمودن و همچنین شناسایی کردن و گسترش دادن روابط تجاری از خطوط تولید پارس خودرو بازدید به عمل آوردند .

معاون اتحادیه عبدالله بایراک از اینکه در شرکت پارس خودرو هست ابراز خوشحالی نمود چراکه این کمپانی را به عنوان با کیفیت ترین خودروساز ایران میدانند . وی بیان نمود :

در ترکیه کار قطعه سازی به صورت مونتاژ کاری می باشد اما در کشور ایران دست به طراحی کردن و ساختن قطعات زده اند لذا ازاین رو همکاری کردن دو جانبه ترکیه با ایران هر دو کشور را بالا خواهد کشید .

وی افزود: کیفیت و تکنولوژی تولید خودرو در شرکت پارس خودرو با شرایط کیفی تولید شرکت فیات در کشور ترکیه یکسان است.

بایراک خاطرنشان کرد: شرایط تولید ایران و ترکیه از تشابهات زیادی به لحاظ فنی، مهندسی و تکنولوژی به هم نزدیک است و این موضوع زمینه ساز همکاری های مفیدی در آینده خواهد شد.

دراین دیدارحسام الدین قاسم زاده – مدیر صادرات پارس خودرو ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: دو کشور ایران و ترکیه از ویژگی و توانمندی های خاصی در زمینه ساخت قطعه و تولید خودرو برخوردار هستند و  گسترش همکاری، تبادل تجربه و دانش فنی باعث هم افزایی در زمینه فنی و مالی خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای پارس خودرو در تولید خودرو گفت: در حال حاضر این شرکت محصولات متنوعی را تولید و به بازار عرضه می کند که بخشی از این محصولات به کشورهای آسیای میانه، آذربایجان، ترکمنستان، عراق، لبنان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صادر می شود.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: هدف ما از تعامل و ارتباط سازنده با خودروسازان و قطعه سازان موفق این است که با مشاهده توانمندی های آنها زمینه های تبادل اطلاعات فنی و مهندسی و تکنولوژی را فراهم کنیم.

پارس خودرو، شرکت خودروسازی ایرانی است، که هم‌اکنون در زمینه فروش و مونتاژ چند مدل محدود از شرکت‌های خودروسازی نیسان، رنو و برلیانس آتو چین فعالیت می‌کند.

شرکت پارس خودرو در سال ۱۳۳۵ به عنوان یک شرکت تولیدی و بازرگانی در زمینه اتومبیل‌های جیپ فعالیت خود را آغاز و از آن دوران تاکنون اقدام به تولید و مونتاژ انواع خودروهای سواری و دو دیفرانسیل در ایران نموده است.

شرکت سایپا با در اختیار داشتن ۸۵٪ درصد از سهام پارس خودرو، بزرگترین سهام‌دار آن به‌شمار می‌آید. بخشی از سهام پارس خودرو نیز در بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید