شرکت پارس خودرو از نظر کیفیت تولید مطلوب می باشد

بنا بر گزارش ارائه شده توسط سایپا نیوز :

نخستین همایش محیط زیست در صنعت اتومبیل سازی در کمپانی پارس خودرو برپا گردید .

در این همایش نماینده شهروندان سیستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران سایپا و کمپانی پارس خودرو و تعدادی از علاقه مندان و همچنین مدیران سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند .

احمدعلی کیخا که نماینده شهروندان سیستان در مجلس شورای اسلامی و  عضو کمیسیون راه و کشاورزی و منابع طبیعی مجلس  می باشد در طی این همایش ضمن سپاس از برگزار کردن این همایش بیان داشت :

در صنعت خودروسازی موضوع محیط زیست در میان می باشد و به عنوان یک موضوع ضروری مطرح می باشد و همچنین چیزی که در مبحث محیط زیست خیلی مهم می باشد بخش حمل و نقل می باشد آن هم بیشتر از هرچیز خودرو .

وی افزود: در بین صنایع حمل و نقل، خودرو بیشترین سهم را دارد و در خودرو، سوخت خودرو بین ۸۰ تا ۹۰ درصد در محیط زیست نقش ویژه ای دارد.

کیخا تصریح کرد: چاره ای نداریم که در مسیر رویکرد جهانی حفاظت از محیط زیست و کره زمین، از روند تخریب کره زمین جلوگیری کنیم و در تعامل با جهان پیرامون باید مسیر حفاظت از محیط زیست را طی نماییم، هم در رفتارها و مواد مورد استفاده در خودروسازی و هم در تولید و سوختی که در خودروها استفاده می شود، محیط زیست باید به صورت جدی مورد توجه تولیدکنندگان و صنایع باشد.

نماینده مردم سیستان در مجلس تاکید کرد: مجموعه سیاست های ما در حوزه خودرو نمی تواند ما را به اهداف پیش بینی شده برساند، مگر اینکه یک تحول بزرگ در حوزه اقتصاد صورت گیرد.

 عضو کمسیون راه و کشاوری و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت پارس خودرو از نظر بستن قرارداد و کیفیت تولید مطلوب عمل کرده است.

کیخا افزود: باید از شرایط مناسب پیش آمده پس از برجام به نفع صنایع خودروسازی بهره گرفت و توصیه من این است برای اینکه به جایگاه مطلوبی برسیم، باید تلاش های بیشتری صورت گیرد و مجلس هم این آمادگی را دارد که دولت را مکلف کند از خودروسازی به شکل منطقی حمایت کند و مانند کشورهای اروپای غربی با مالیات سبز و بازپرداخت ها به مردم در صورت استفاده از خودروهای سبز، کمک کند و بدیهی است مجموعه ای از سیاست ها می تواند ما را به وضعیت مطلوب در صنعت خودرو برساند.

 در ادامه کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: موضوع محیط زیست امروزه فنی و تخصصی شده است چون جهان از سه پدیده که دستاورد بشر است در عذاب است: ۱- گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی ۲- تخریب لایه اوزون ۳- نابودی تنوع زیستی که متاسفانه بشر تیشه به ریشه خود زده است.

کلانتری تصریح کرد: علی رغم ظرفیت های بالا و تنوع اقلیمی و زیستی، کشور بسیار شکننده و آسیب پذیر است حال آن که کشوری در حال توسعه هستیم و توسعه بر محیط زیست اثر خواهد گذاشت و اهمیت حفظ محیط زیست در کشور به تبع دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: راهی نداریم جز اینکه الگوی تولید و الگوی مصرف را عوض کنیم و لذا همه ما مسئولیت داریم و سازمان حفاظت محیط زیست در این بین نقش دبیرخانه را دارد و دستگاه های دیگر باید سیاست های زیست محیطی را اجرا کنند.

مدیرکل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی افزود: توقف و پلمپ واحدهای صنعتی هیچگاه مایه مباهات برای سازمان حفاظت محیط زیست نیست اینها سرمایه های ملی هستند که باید همه کمک و هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: محیط زیست برای کمک به صنعت است و محیط زیست بدون صنعت و صنعت بدون محیط زیست هردو بی معناست. بنابراین خودروسازان حتما باید محیط زیست را به عنوان مسایل اساسی خود به حساب آورند.

کلانتری گفت: اگر واحدی تولیداتش نتوانست تولید سبز داشته باشد، حتما به زودی به بن بست خواهد رسید و اینجاست که اهمیت محیط زیست دوچندان می شود.

در ادامه حسین سلیمیان معاون منابع انسانی شرکت پارس خودرو ضمن خیرمقدم به میهمانان و شرکت کنندگان همایش گفت: آب و هوای سالم و پاک در زندگی امروزه ما به آرزوهایی تبدیل شده است که به تدریج به خاطرات پیوسته است.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست باید از سنین کودکی و در مدارس و خانواده ها آغاز شود تا به صورت یک فرهنگ تجلی یابد.

سلیمیان تصریح کرد: در گذشته جاده ها و راه های ارتباطی کمتر بود و مناطق بکر ، طراوت و شادابی خاصی داشت و اکنون راه های ارتباطی و جاده ها گسترش یافته اما مناطق بکر در معرض تهدید و نابودی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به آسیب هایی که محیط زیست مان را مورد تهدید قرار می دهد، گفت: باید با کمک صاحب نظران و کارشناسان زمینه های فرهنگی حفاظت از محیط زیست فراهم شود و پاسداشت از محیط زیست از مراکز آموزشی ، مدارس پایه و رسانه ها به ویژه رسانه ملی آموزش داده شود تا نسلی تربیت شوند که به هیچ وجه زباله تولید نکنند و محیط زیست پاک و سالم بماند.

در ادامه عبدالصمد احمدوند دبیر این همایش گفت: اولین همایش محیط زیست در صنایع خودروسازی با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست در پارس خودرو برگزار می شود و باتوجه به اهمیت محیط زیست و اینکه همه ما موظف هستیم که محیط زیست را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم، مجموعه پارس خودرو نیز چه در بعد فنی و چه در بعد نهادینه کردن فرهنگ محیط زیستی با اقدامات خوبی که انجام داده به این نتیجه رسیده است که تلاش های زیست محیطی به شکل همایش اطلاع رسانی شود و در قالب های آموزشی فرهنگ سازی شود.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست پارس خودرو افزود: شرکت پارس خودرو به عنوان تولیدکننده لوکس ترین و با کیفیت ترین خودروهای کشور، تمام محصولاتش دارای استانداردهای سازمان محیط زیست ( یورو۴ و یورو ۵ ) و دوستدار محیط زیست هستند.

وی تصریح کرد: اینکه پارس خودرو اولین در کیفیت است، یکی از ابعاد آن سازگاری با محیط زیست است.

گفتنی است در ادامه همایش نیز پنل های تخصصی با حضور کارشناسان و علاقمندان به محیط زیست در موضوعات مختلف برگزار شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید