قیمت رنو کولیوس ۲۰۱۶

خودروی «رنو کولیوس» توسط کمپانی «پارس خودرو» در کشور ما به تولید می رسد . «پارس خودرو» یکی از مهم ترین زیرمجموعه های شرکت «سایپا» است .

قیمتی برابر با ۲۹٫۹۹۰ دلار برای خودروی «رنو کولیوس» در مدل پایه ی تک دیفرانسیل تعیین کرده اند .

این خودرو یک مدل دیگر نیز دارد که با نام ZEN معرفی گشته است .

مدل ZEN مدل متوسط این اتومبیل به حساب می آید .

برای خودروی «رنو کولیوس» در مدل ZEN و تک دیفرانسیل قیمتی معادل ۳۳٫۹۹۰دلار درنظر گرفته شده است و برای مدل دو دیفرانسیل آن ۳۶٫۴۹۰ دلار در نظر گرفته شده است .

و نهایتا قیمتی معادل ۴۴٫۴۹۰ دلار برای آخرین تیپ خودروی «رنو کولیوس» در نظر گرفته شده است که این مدل به صورت ۴ چرخ متحرک است .

«رنو» نسل جدید خودروهای خود را با زبان طراحی متفاوت و بسیار زیبایی طراحی کرده است. این شرکت فرانسوی قصد دارد با طراحی زیبا و امکانات رفاهی متعدد، آمار فروش خود را افزایش دهد.

کراس‌اوور کولیوس نیز یکی از خودروهای رنو است که تحت تغییرات گسترده‌ای قرار گرفته است. نسل پیشین این خودرو در بازار داخلی ایران نیز عرضه شده بود. حال کولیوس ۲۰۱۶ با بهبود‌های متعدد برای قدرت‌نمایی و رقابت با رقبای قدرتمند آسیایی خود به بازار عرضه شده است.

سرانجام رنو قیمت گذاری و مشخصات کراس اوور کاملا جدید کولیوس را اعلام کرد.

این مدل که در ماه آوریل به بازار عرضه خواهد شد از پلتفرم CMF C/D استفاده می‌کند که در نیسان X-Trail نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این پلتفرم به صورت مشترک طی همکاری این دو شرکت فرانسوی و ژاپنی ساخته شده است. رنو کولیوس جدید دارای طول ۴۶۷۰ میلی‌متر است که ۱۵۰ میلی‌متر طویل‌تر از مدل قبلی آن است؛ این افزایش ابعاد سبب شده تا این خودرو از نظر ابعادی بیشتر به هیوندای سانتافه‌ی ۴.۷ متری نزدیک‌تر شود.

با وجود این که سخنانی در خصوص احتمال عرضه‌ی این خودرو به همراه هفت عدد صندلی وجود دارد اما در حال حاضر نسل جدید کولیوس تنها به صورت پنج نفره عرضه خواهد شد و احتمالا رنو برای کسانی که خواهان سه ردیف صندلی هستند مدل گران‌تر Espace را عرضه خواهد کرد.

ضمنا رنو برای سرنشینان عقب این خودرو فضای زیادی را در نظر گرفته است و سرنشینان عقب از فضای پای بزرگی به میزان ۲۸۹ میلی‌متر برخوردار خواهند بود. فضای حمل بار کولیوس هم افزایش یافته و به میزان ۶۲۴ لیتر رسیده است. رنو هنوز فضای بار این خودرو را در حالتی که صندلی‌های عقب خوابانده شوند را اعلام نکرده است؛ اما گفته که این خودرو از فضای داخلی بیشتری نسبت به نسل پیشین خود برخوردار است.

در تمامی مدل‌های کولیوس از پیشرانه‌ای مشترک با نیسان X-Trail استفاده شده است؛ این پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۲.۵ لیتری توانایی تولید ۱۶۸ اسب بخار قدرت و ۲۲۶ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این نیرو توسط جعبه دنده‌ی ضریب متغیر از نوع (CVT) که مورد بازنگری قرار گرفته است، به چرخ‌ها ارسال می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید