ورود ساندرو استپ وی به پارس خودرو

بعد از آن که شرکت پارس خودرو خودروی ساندرو را به بازارها عرضه نمود هنوز چند ماهی نگذشته بود که خبرهایی به گوش رسید مبنی برآنکه قرار است نسخه کراس اوور آن هم با نام استپ وی وارد خط تولید گردد .

باید گفت که خودروی ساندرو استپ وی در حالی وارد لیست تولیدات پارس خودرو قرار گرفت و به میان کلاس کراس اوور های کشورمان آمد  که قبل از این خودرو دو کمپانی رنو و پارس خودرو تجربه های موفقی در حیطه تولید و عرضه اتومبیل داشته اند .

امیر حسن کاکایی از کارشناسان صنعت خودرو ضمن اشاره به استقبال بسیار خوب مصرف کنندگان داخلی از خودروهای کراس اوور می گوید: عرضه خودرو استپ وی به عنوان جدیدترین محصول شرکت پارس خودرو و تلاش در جهت تنوع بخشی به محصولات و نیاز بازار از حرکت های بسیار خوب و قابل تقدیر شرکت پارس خودرو است.

 

وی معتقد است افزایش تنوع و تولید خودروهایی با تکنولوژی های جدید در شرکتهای خودروساز از منظر مشتریان ، حرکت بسیار خوبی در صنعت خودرو ایران محسوب می شود.

به گفته وی خودروهای کراس اوور از جمله مدل هایی است که این روزها مورد اقبال بسیاری از مشتریان ایرانی قرار گرفته و  از این رو پیش بینی می شود با توجه به اهتمام پارس خودرو در تولید محصولات با کیفیت و  همچنین نیاز بازار به خودورهای کراس اوور ، ظاهر خوب و متفاوت ، ساندرو استپ وی  محصولی بی رقیب در بازار ایران باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علم وصنعت ایران عنوان می کند در شرایطی که تب تولید خودروهای کراس اوور در میان خودروسازان داخلی بالا گرفته جای بسی خوشحالی است، شرکت پارس خودرو که با کیفیت ترین خودروسازان داخلی محسوب می شود اقدام به عرضه خودرویی در این کلاس کرده تا بازار خودروهای شبه شاسی بلند و به عبارت بهتر کراس اوور را در ایران قبضه کند.

به گفته کاکایی مشخصات فنی و ظاهری و نقاط قوت استپ وی ، حاکی از برتری کیفی این خودرو در میان خودروهای موجود در بازار دارد.

وی می گوید محصولات رنو آزمایش خود را در بازار ایران پس داده است بنابراین نمی توان دغدغه ورود یک خودرو تازه را به بازار داشت.

به گفته کاکایی ساندرو استپ وی  از طراحی  ساده اما با کیفیت و قیمتی مناسب در میان خودرو های هم کلاس برخوردار است و  می توان موفقیت خوبی را در بازار ایران برای این محصول پیش بینی کرد.

ساندرو استپ‌وی با بهره مندی از پیشرانه K4M و حجم ۱۶۰۰ لیتر در ۴سیلندر، توانایی تولید ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور را دارد .

ساندرو استپ وی که هم اکنون با پلاک آزمایش فنی در حال تردد است قرار است با ۲ گیربکس اتومات و جدیدترین گریبکس ۵سرعته دستی رنو که صرفا برای این خودرو طراحی شده است به بازار عرضه خواهد شد.

گفته می شود ترمزهای دیسکی خنک ‌شونده و کاسه‌ای در عقب ، وظیفه کنترل و کاهش سرعت این خودرو را به همراه سیستم‌های کمکی ABS و EBD بر عهده دارد.

ساندرو استپ وی با توجه به کراس اوور بودنش  طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب ۴۰۲۴ ،۱۷۵۳ و ۱۵۴۴ میلی متر است.

کیسه‌هوای راننده و سرنشین، تهویه مطبوع دستی، سیستم صوت مجهز به USB ، کنترل‌ سیستم‌صوتی از زیر فرمان، قفل مرکزی، کامپیوتر سفری و پشت‌سری های تنظیم شونده از ویژگی‌های ساندرو استپ‌وی است.

این خودرو که قرار است در فاز اول با رنگ‌ بندی سفید، مشکی تولید گردد. پیش بینی می شود در رنج قیمتی ۵۰ تا ۵۵ میلیون‌ تومان به بازار عرضه شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید