کولیوس | KOLEOS

سپهر زنگنه : چند روز پیش نهایتا  قیمت گذاری رسمی رنو کلئوس (کولیوس) به وسیله ی پارس خودرو اعلام گشت . این SUV سایز کوچک که بیشتر در سمت یک خودرو جاده ای از آن استفاده میشود ، از پیشرانه ای ۲٫۴ لیتری با قدرت ۱۷۰ اسب بخار نیرو می گیرد و مثل  بعضی  دیگر از محصولات گروه رنو – نیسان، به گیربکس ضریب متغییر CVT مجهز گردیده است.

 

کولئوس (KOLEOS) در حقیقت محصولی مشترک از رنو نیسان به شمار می رود که در بازار داخلی کشور کره جنوبی نیز با برند سامسونگ (QM5) عرضه می شود.

نکته بسیار با اهمیت  در باره  مدل انتخابی برای عرضه توسط پارس خودرو، آنکه این خودرو خوشبختانه از گونه ۲۰۱۴ و فیس لیفت شده کولئوس خواهند بود و از این حیث تفاوت خاصی با مدل عرضه شده در بازارهای جهانی ندارند.

 

چند وقت  پیش تعدادی  از مدل های قبل از فیس لیفت کولئوس به وسیله  یکی از کمپانی های  وارد کننده خصوصی به کشورمان وارد شده بودند که با توجه به فروش مدل های جدید توسط پارس خودرو، افت قیمت قابل توجه این نمونه های قبل از فیس لیفت،محتمل به نظر می رسد.

کولئوس به عنوان محصولی هدف دار  برای بازارهای درحال توسعه شناخته می شود، از این رو خطوط تولید این خودرو در کشورهایی نظیر، کره جنوبی، روسیه و هند وجود دارند  اما رنو با این وجود به تعهد همیشگی خود برای ساخت محصولات ایمن پایبند بوده است و از همین رو، کولئوس در میان خودروهایی قرار می گیرد که موفق به بدست اوردن ۵ ستاره ایمنی از موسسه اروپایی یورو ان کپ (EURO N CAP) گشته است.

طراحی ظاهرای این SUV کامپکت شاید در نگاه نخست  چندان جذاب یا هیجان انگیز نباشد، اما باید آن را ساده و قابل قبول دانست.البته گفتنی است که کولئوس به نوعی برادر ناتنی نیسان قشقایی به شمار میرود  و قطعا از نظر طراحی ظاهری نمی تواند با این برادر خوش قیافه و پر فروش خود رقابت کند.

 

 

تجهیزاتی مانند :

سامانه هشدار دهنده نقاط کور،

کروز کنترل،

تهویه مطبوع اتوماتیک و دو منطقه ای،

حسگر باران،

ترمز دستی برقی،

فرمان حساس به سرعت،

سیستم صوتی با قابلیت کنترل از روی فرمان،

۱۶ ایربگ،

رینگ های ۱۸ اینچی،

سقف پانوراما و هشدار دهنده وجود موانع جلو و عقب،

از جمله مهمترین امکانات و ویژگی های ایمنی و رفاهی رنو کولیوس نسل سوم به شمار می ایند که در مدل های عرضه شده توسط پارس خودرو نیز وجود خواهند داشت.

قیمت و شرایط بازار:

مدیران فروش پارس خودرو قیمت تمام شده ۱۶۲ میلیون تومان را برای این SUV رنو نشان مشخص کرده اند.این خودرو که به لطف بهره مندی از سامانه انتقال نیرو به هر چهارچرخ (AWD) می تواند در مسیرهای خارج از جاده نیز کارآمد باشد

 با پیش پرداختی ۶۵ میلیون تومانی قابل پیش خرید می باشد  و تحویل اولین  سری آن برای آذرماه یا دی ماه برنامه ریزی گشته  است.در کل  می توان بیان کرد  که رنو کولئوس با توجهی به شرایط جاده های کشورمان، می تواند خودرویی مناسب ، با دوام ، مدرن و با تجهیزات رفاهی مکفی باشد و بی شک یکی از نقاط قوت آن در بلند مدت، گستردگی مراکز خدمات پس از فروش پارس خودرو در سطح کشور به شمار می رود .از این رو بی راه نیست که کولئوس را یک سر و گردن بهتر  از سایر SUVهای مدرن و هم قیمت بدانیم که در چند ماه اخیر به کشورمان وارد شده اند.

مشخصات فنی:

طول / عرض / ارتفاع (میلیمتر):

۴۵۲۰ /۲۱۲۰/۱۶۹۵

وزن خالص (کیلوگرم):

۱۶۲۲

ظرفیت باک (لیتر):

۶۵

انتقال قدرت:

چهار چرخ متحرک AWD

مشخصات پیشرانه:

چهار سیلندر ۲٫۵ لیتری با سامانه بازو بسته شدن متغییر سوپاپ ها

حداکثر قدرت تولیدی (اسب بخار):

۱۷۰ در ۶۰۰۰ دور

حدکثر گشتاور تولیدی (نیوتن متر):

۲۲۶ در ۴۴۰۰ دور

گیربکس:

۶ سرعته ضریب متغییر CVT

ترمز ها:

دیسکی خنک شونده به همراه ABS و EBD، EBA ،ESP

شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت (رسمی):

۹٫۲ ثانیه

مصرف سوخت در سیکل ترکیبی (رسمی):

۹٫۵ لیتر در یکصد کیلومتر

حداکثر سرعت (رسمی):

۱۸۱ کیلومتر بر ساعت

قیمت عرضه توسط پارس خودرو:

۱۶۲ میلیون تومان

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید